Skoči na glavno vsebino

BILO JE NEKOČ 1 ….

Veste bilo je nekoč, ko so mlatili žito, hodili po vodo, kurili ogenj in kuhali krompir….Naši otroci so spoznali še en del življenja nekoč. Člani kulturno etnološko turistično športnega društva Alojz Mihelčič Harije so nas obiskali v vrtcu in že s svojo obleko očarali otorke. Pred njimi so stali v kmečkih oblačilih za na njivo in za v mesto. Otroci so jih z velikim zanimanjem opazovali, ko so predstavljali življenje nekoč. Poleg kmečkega orodja, smo videli tudi kako so včasih popravljali čevlje, pa kuhali in si svetili v temi. Videli smo mlinček za kavo, pa latco za mleko, pa rešeto na katerem smo navdušeno stresali fižol. To pa še ni bilo vse. Godec Ivan je otrokom zaigral na harmoniko, pridne gospodinje pa so poprijele za rešeto, grablje in kozico. Zazvenela je vesela pesem in vsi smo skupaj zelo uživali. Upamo da nas člani društva še kdaj obiščejo, saj smo se otroci iz skupine Lisičke in Sovice imeli zelo lepo.

Dostopnost