Gostovanje razstave Iz majhnega raste veliko

V prvem letu bivanja v novem vrtcu gostimo razstavo Iz malega raste veliko – pol stoletja slovenskih vrtcev. Otvoritev razstave je bila v četrtek, 18. maja v prostorih vrtca. Razstava prikazuje stavbe slovenskih vrtcev, ki z arhitekturnim posebnostmi pripovedujejo svoje zgodbe. Njen namen je poudariti vpliv prostora na otrokovo doživljanje in razumevanje sveta. Razstavo je pripravila Galerija Dessa iz Ljubljane, gostovanje pa omogoča Občina Ilirska Bistrica. Otvoritev razstave so s svojim nastopom popestrili starejši otroci, vrtčev pevski zbor in ljudski plesi. Program odprtja je povezovala strokovna delavka Vesna Rutar. Ob otvoritvi je na ogled tudi razstava otroških izdelkov Moj vrtec, kot ga vidim jaz.