Društvo Sobivanje

Primarna naloga društva je izvajanje projektov za splošno dobro, vzgojo in izobraževanje na področju trajnostnega razvoja. Društvo izvaja različne projekte, ki so namenjeni tako predšolskim kot šolskim otrokom. V našem vrtcu smo se v letošnjem letu aktivno vključili v tri projekte.

V projekt »Ti meni danes, jaz tebi jutri« so se vključile skupine Levčki, Ovčke, Veveričke, Piščančki. Pri tem projektu gre za medgeneracijsko sodelovanje, posveča se socialnim odnosom. Otroke pa spodbuja k razmišljanju o odnosih s starejšimi.  Cilj projekta je razviti okolje, ki omogoča razvoj trajnostno naravnane, zdrave družbe.

Skupina Muce bo sodelovala v projektu »Spodbujamo prijateljstvo«. Aktivno bodo sodelovali in razvijali dejavnosti, pogovore na temo prijateljstva, prijatelj, družba.

Zdrav način življenja pa bodo preko projekta »Živim zdravo« spoznavali otroci iz skupine Piščanski.