Skoči na glavno vsebino

Gibalno športni program Mali sonček

mali soncek napis

Program Mali sonček je namenjen otrokom od drugega do šestega leta starosti. Sestavljen je iz štirih stopenj, modre, zelene, oranžne in rumene, ki so prilagojene starosti otrok. Obsega planinske izlete, igre brez meja, orientacijo v prostoru, mini kros, igre z žogo, vožnjo s poganjavčkom, skirojem, kolesom, rolerji, igre na snegu in v vodi, elemente atletike in gimnastike ter ustvarjanje z gibom in ritmom. Otroci skozi igro in sodelovanje z vrstniki in starši razvijajo gibalne sposobnosti, uživajo v gibanju in postajajo vedno bolj spretni. Motivirani so tudi z nalepkami ustrezne barve, ki jih lepijo v svoje knjižice. Ista knjižica otroka spremlja v naslednjih letih in skoznjo otrok opazuje lastno učenje in gibalne veščine. Program koordinira strokovna delavka Mojca Vičič, vodijo ga vzgojiteljice.

 

Dostopnost