Knjigobežnica

V četrtek, 26. aprila 2018 smo otroci in zaposleni v Vrtcu Jožefe Maslo Ilirska Bistrica prejeli prav posebno in dragoceno darilo.

Učenci Osnovne šole Antona Žnideršiča v Ilirski Bistrici, ki radi prebirajo literaturo in ob knjigah preživijo marsikatero prosto urico, so na pobudo šolske knjižničarke in pod mentorstvom učiteljice pri izbirnem predmetu obdelava lesa izdelali dve hišici – knjigobežnici in eno podarili tudi vrtcu.

Glavni namen knjigobežnic je spodbuda k ohranitvi lepe geste podarjanja knjig in branju kakovostne literature. V hišice lahko posamezniki po želji dodajajo svoje knjige ali si jih iz njih vzamejo.

Mi se otrokom in zaposlenim na Osnovni šoli Antona Žnideršiča iskreno zahvaljujemo in upamo, da nam bo podarjena knjigobežnica bogatila vsakdan, knjigam pa vdihnila novo življenje.

Otroci in zaposleni iz Vrtca Jožefe Maslo Ilirska Bistrica