Skoči na glavno vsebino

Zgodbe iz panja

Na letošnji slovenski tradicionalni zajtrk smo najstarejši otroci iz vrtca povabili Heleno, našo bivšo vzgojiteljico. Helena sedaj, ko se je upokojila, pomaga svojemu možu čebelarju pri njegovih opravilih. Ker smo vedeli, da dobimo takšen obisk, smo se na to dobro pripravili. V večnamenskem prostoru smo uredili celo restavracijo. Mize so krasili pisani prti, na prtih so stali lepi pušeljci in za mizami so sedeli veseli otroci. Ko smo se dobro najedli z lokalnimi dobrotami , smo se, vsi sladki od medu naučili kaj novega o čebelah in čebelarjenju. Skupaj smo pokukali v panj, spoznali nekaj čebelarske opreme, Helena pa nam je v vrtec prinesla tudi nekaj medu za pokušino.

V vrtcu bo še dolgo lepo dišalo po medu….čebele so se odpravile k zimskemu počitku, nas pa bo med zimo grel čaj, ki ga bomo sladkali s sadovi njihovega dela.

 

Dostopnost