Skoči na glavno vsebino

Tek podnebne solidarnosti, 2. del

Otroci iz skupin Račke, Polžki, Sovice in Pingvini smo se pridružili akciji Tek podnebne solidarnosti, s katerim želimo v tem šolskem letu zgraditi že 9 »Krog solidarnosti okoli planeta Zemlje«.

Tek podnebne solidarnosti, ki poteka po slovenskih vrtcih, osnovnih in srednjih šolah že od leta 2011,  je ena izmed aktivnosti mednarodnega projekta ozaveščanja javnosti v Sloveniji z naslovom V smeri podnebne pravičnosti v državah v razvoju s poudarkom na podsaharski Afriki”.

V okviru teka otroci, učenci in dijaki tečejo v znamenje solidarnosti do ljudi v najrevnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo, čeprav so najmanj prispevali k le-tem.

Glavni namen Teka podnebne solidarnosti je, da ljudje tečejo v solidarnosti do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo, čeprav so s svojim načinom življenja najmanj prispevali k njim. Ob tem s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlja (dolžina ekvatorja je 40.075 km).

V okviru Teka je od pomladi 2011 do konca šolskega leta 2017/2018 preko 115.000 mladih iz slovenskih šol in vrtcev skupaj z drugimi solidarnimi tekači preteklo neverjetnih 342.420 solidarnih kilometrov (8,5-krat so obkrožili Zemljo).

Dostopnost