Skoči na glavno vsebino

Tradicionalni slovenski zajtrk v starejših oddelkih

V letošnjem šolskem letu smo se vzgojiteljice starejših oddelkov odločile, da bomo tradicionalnemu slovenskemu zajtrku namenili kar cel teden, v petek, 15. 11.2019, pa ga slavnostno praznovali z odprtjem in ogledom razstave na skupnem razstavnem panoju. Vsaka skupina je imela določeno nalogo, na podlagi katere so nato otroci naredili izdelke. V  skupini Krtki so izdelali kravo in ugotavljali, kako in od kod dobimo mleko, otroci so izdelali tudi čebelice, ki krasijo čebelnjak. V skupini Muce so raziskovali, kje zrastejo jabolka, Veverice so izdelale plakat in pojasnile nastanek masla, v skupini Ovčke so na plakatu prikazali peko kruha in ga nato tudi sami zamesili in spekli, v skupini Levčki so raziskovali nastanek medu, otroci pa so narisali tudi čebelarja. Vsi trije starejši oddelki so narisali panjske končnice in skupaj sestavili ogromno domovanje naših čebelic – čebelnjak. Vsi otroci so si razstavo ogledali, prebrali ugotovitve raziskovanj malih raziskovalcev ter se sladkali z dobrotami lokalnih pridelovalcev.

Dostopnost