Skoči na glavno vsebino

Gozd na obisku

V mesecu novembru je otroke iz skupine Pingvini obiskal GOZD. Vse igrače smo pospravili v omare, na tla položili umetno travo in opremili police z lesenimi zaboji,  v katerih je bil različen naraven material (storži, lubje, leseni odrezki…). Pogovarjali smo se o drevesih, listih in iglicah, zunaj smo opazovali, kako je sestavljeno drevo in ga nato v skupini sestavili tudi mi. Seveda pa so v naš gozd prišle na obisk tudi gozdne živali. Takrat smo naredili slano testo in opazovali njihove stopinje.  Prebirali in listali smo gozdne knjige ter peli gozdne pesmice, veliko smo tudi ustvarjali in spoznavali različne vzorce. Čopiče so zamenjale borove vejice, spoznali smo oglje ter manipulirali z valjčkom in sencami gozdnih živali. Lahko vam zaupamo, da igrač (kock, žebljičkov in vlakov) sploh nismo pogrešali. Bili smo zelo ustvarjalni in iznajdljivi. V našem gozdičku smo praznovali rojstne dni, gradili hišice, se igrali zdravnike… Skratka imeli smo se super in že komaj čakamo sonček, da gremo v čisto pravi gozd.

Dostopnost