DELOVANJE VRTCA V MESECU JUNIJU

Spoštovani starši, od 1. 6. 2020 dalje vrtec deluje na običajen način.

Starši, ki boste svojega otroka pripeljali v vrtec v mesecu juniju 2020, ob prvem prihodu vzgojiteljici oddate izpolnjeno Izjava staršev pred vstopom otroka v vrtec

Starši, katerih otroci od 18. 5. do 30. 6. 2020, ne bodo obiskovali vrtca, so za čas, ko otrok ne obiskuje vrtca, oproščeni plačila za vrtec. Po novem tudi velja, če je v tem času otrok v vrtcu prisoten le določeno število dni, ostale dneve pa ne, bodo starši za čas odsotnosti otroka iz vrtca oproščeni celotnega plačila in ne le stroškov neporabljenih živil.

Prosimo, da ob prihodu v vrtec in odhodu iz vrtca upoštevate spodnja navodila:

PRIHOD V VRTEC IN ODHOD IZ VRTCA

• Otroka v vrtec pripelje in iz vrtca odpelje eden od staršev oziroma ena zdrava odrasla oseba.
  • Na vhodu v vrtec si starši razkužite roke.
  • Priporočljiva je raba zaščitne maske. Maske je še naprej obvezno nositi v zaprtih javnih prostorih, kjer ni mogoče vzdrževati medosebne razdalje (1,5 – 2 metra).
  • Vzdržujete potrebno razdaljo (1,5 – 2m) do vzgojiteljice, drugih otrok in staršev.
  • Otroka pospremite v garderobo, kjer mu pomagate pri preobuvanju in ga pospremite do vrat igralnice. V igralnici si otrok umije roke z milom in vodo.
  • Po oddaji in prevzemu otroka čimprej zapustite vrtec.
  • Otroci v vrtec ne prinašajo igrač in knjig od doma. Mlajši otroci lahko prinesejo ‘ninice’ in dude.

ZDRAVJE OTROKA

• Starši v vrtec pripeljete le zdravega otroka.
  • Otroka, ki ob prihodu kaže znake bolezni, strokovna delavka ne sprejme v oddelek.
  • Otrok se lahko v vrtec vrne 48 ur po tem, ko zadnji bolezenski znaki izzvenijo.
  • Starši spremljajo zdravstveno stanje otroka in v primeru, da zboli, obvestijo vrtec in otroka ne pripeljejo v vrtec.
  • Če se pri otroku v času bivanja v vrtcu pojavi vročina in drugi znaki akutne okužbe dihal, pokličemo starše, da čimprej pridete ponj in se o nadaljnjih ukrepih posvetujete s pediatrom. Če je pri otroku potrjena okužba COVID-19, starši o tem obvestite vrtec, ki se takoj obrne na Nacionalni inštitut za javno zdravje.

O morebitnih dodatnih ukrepih vas bomo sproti obveščali.

Lep pozdrav, vodstvo vrtca