Skoči na glavno vsebino

Kostanjev piknik

Otroci iz skupine Krtki in njihove vzgojiteljice so v torek, 13. 10. 2020, preživeli čisto poseben dan. Po zajtrku so se odpravili na zgornje igrišče, s seboj pa nesli veliko drv, kostanje in veliko čudno železno ploščo, ki je imela luknje. Najprej so pripravili ognjišče in kamne zložili v krog. Nato so na vrsto prišla drva od najtanjših do najdebelejših. Medtem ko je ogenj gorel in je nastajala žerjavka so otroci peli in plesali ter se pogovarjali o pravih in divjih kostanjih. Opazovali so liste dreves kostanja, ježice in navsezadnje tudi kostanj. Ko je bilo vse pripravljeno so nad ogenj postavili železno ploščo z luknjami in nanjo dali kostanje…kaj kmalu je zadišalo in otroci so že komaj čakali, da začnejo lupiti kostanj.

Imeli smo čudovit kostanjev piknik ob ognju.

Dostopnost