Evropski teden mobilnosti

Ob tednu mobilnosti (16. 9. ), smo se skupine pet do šest letnih otrok  (Levčki, Ovčke, Veveričke) na povabilo TIC-a odpravili na »Plac«. V družbi vodičk smo si ogledali ter izvedeli še marsikaj novega o Sušcu-kako je dobil svoje ime, ogledali smo si notranjost Čebelarskega doma ter izvedeli koliko časa živijo čebelice, videli smo različne panske končnice. Od tam nas je pot vodila do Hodnikovega mlina, kjer smo videli tudi številne stare predmete (likalnik na oglje, pribor iz slonove kosti, star hladilnik..) in seveda mlinsko kolo, ki je poganjalo žago. Ogledali smo si še čevljarsko delavnico, ki je otroke zelo navdušila, videli smo lesena obuvala, velike šivalne stroje. Izvedeli in videli smo marsikaj novega o našem mestu.