Skoči na glavno vsebino

Razigran uživaj dan

V skupinah najstarejših otrok (5-6) smo v tednu otroka sledili sloganu Razigran uživaj dan. Otrokom smo pripravili različne dejavnosti; spoznali smo knjigo Šivilja in škarjice, obiskali smo grad Prem ter si izdelali vsak svojo čarobno palico. Likovno smo ustvarjali na temo gradov. Igrali smo se igre, ki so si jih izbrali otroci. Igrali smo se različne didaktične igre. Veliko smo se tudi gibali. Podali smo se na pohod k rojstni hiši Makse Samse ter se preizkusili v vožnji s kolesi. Postavili smo si različne gibalne poligone. Obiskali smo tudi vrtčevo senzorno sobo. Obiskali smo Varstveno delavni center Ilirska Bistrica ter varovancem podarili štiriperesno deteljico ter tako obeležili svetovni dan cerebralne paralize.  Tako smo izpolnili ključna sporočila Tedna otroka in sicer; z igro smo razvijali domišljijo, si krepili telo, spletali prijateljstva. Igra nas je povezovala.

Dostopnost