Obisk v skupini Veveričk

V skupini Veveričk smo imeli prav poseben obisk. Obiskali sta nas tiflopedagoginja Mateja Maljevac in deklica Lina Štembergar. Mateja nam je povedala, kdo se slepi in slabovidni otroci, kakšne prilagoditve in pripomočke uporabljajo ti otroci. Lina je z nami podelila svojo izkušnjo.

Skupaj smo nato preizkusili brajev stroj, vsak otrok je zapisal svoje ime. Ogledali smo si tipanke ter preizkusili prenosno elektronsko lupo. Igrali smo se igro tipni in slušni spomin. Preizkusili smo tudi belo palico. Z zavezanimi očmi smo premagali oviro.

Skupaj smo tako začutili drugačnost. Za obisk, druženje, pripravo delavnic, deljenje izkušenj se tiflopedagoginji Mateji Maljevac in deklici Lini Štembergar lepo zahvaljujemo.