Tiflopedagoginja na obisku v skupini Muce

Mateja Maljevac, po poklicu tiflopedagoginja (učiteljica za slepe in slabovidne otroke) je zaposlena, v Centru Iris v Ljubljani. V našo skupino prihaja enkrat na teden k deklici, ki ima očesno protezo. Povabili smo jo, da nam predstavi svoje delo. S seboj je prinesla različne pripomočke, ki jih uporabljajo slepi in slabovidni otroci. Otroci so se razdelili po skupinah, kjer so preizkušali različne pripomočke (tipne slikanice, palico za slepe, očala) ter brajev stroj, ki služi za zapisovanje brajice na papir. Vsak otrok je zapisal svoje ime v brajici. Brajeva pisava je pisava slepih. Otroci so bili navdušeni nad pripomočki, ki jih je tiflopedagoginja prinesla s seboj. Mateji Maljevac se najlepše zahvaljujemo.