Skoči na glavno vsebino

PREŽIVETJE V NARAVI 1

Ponedeljkovo dopoldne je bilo za otroke iz skupine Ovčke prav posebno. V okviru projekta Gozdne mreže vrtcev in šol nas je obiskal Robi Brožič in nas popeljal v barviti svet narave. Na poti, na travnik smo spoznali materino dušico, ki je otroke takoj pritegnila. Medtem, ko so otroci pridno nabirali dišeče cvetove le te, sta vzgojiteljici zakurili ogenj s kresilom. Ko je bilo kurišče pripravljeno smo nanj postavili lonec z vodo, materino dušico in meto. Čaj se je kuhal in Robi je imel za nas že novo presenečenje. Njegov sin Martin je otrokom pokazal kako iz oglja dobimo barvo,  oglje je s pomočjo kamna strl in ga zmešal z vodo. Otrokom je razdelil pavova peresa, s pomočjo katerih so risali, risbice pa so pobarvali na prav poseben način. Nabirali so rožice in z njimi barvali; s pomočjo cvetlice Zlatice smo dobili rumeno barvo, iz Travniške kadulje smo iztisnili modro….vse izdelke smo razstavili na velikem boru, srečanje pa smo zaključili ob okusnem čaju.

Dostopnost