Skoči na glavno vsebino

LEVČKI V DIVJINI

Že v začetku šolskega leta smo si v skupini Levčki zastavili raziskovalno vprašanje, kje živijo pravi levi. Kakšno je njihovo okolje? Katere živali še najdemo tam? Svoje razmišljanje smo spravili na plakate in se lotili pravega raziskovanja. Informacije smo iskali v različnih knjigah, na internetu in si ogledali dokumentarni film. Med igračami smo poiskali divje živali, se z njimi igrali v našem gozdičku in ugotovili, da imajo različne vzorce. Divje živali so nas spremljale tudi pri grafomotoričnih vajah in pri gibalnih dejavnostih. Poustvarjali smo jih na različne načine in igralnico spremenili v pravo džunglo. V džunglah pa najdemo tudi vulkane, prav takšne, kot ga je v eksperimentu predstavil deček iz skupine. Divjino smo lahko tudi okusili, saj so nam naše kuharice pripravile malico iz tropskih sadežev. Pika na i pa je bila čudovita ekskurzija v živalski vrt v Ljubljani, kjer smo si skoraj vse divje živali ogledali tudi v živo. Vendar pa tam daleč ne živijo samo divje živali, ampak tudi ljudje, ki so drugačni od nas. V goste smo povabili našo Polono, ki nam je predstavila svoja potovanja v Afriko in srečanja s tamkajšnjimi prebivalci. Na posebno doživetje smo povabili tudi prijatelje iz sosednjih skupin.

Dostopnost