Skoči na glavno vsebino

MED NAMI SO TUDI DRUGAČNI

V okviru projekta Korak k sončku smo v skupini Levčki mesec november posvetili drugačnosti. Primerjali smo se med sabo, ustvarjali portrete, poslušali zgodbice in se igrali socialne igre. Ugotovili smo, da se v vsakdanjem življenju srečujemo tudi z ljudmi, ki imajo posebne potrebe. V vrtec smo povabili gospo Heleno Strle, ki nam je na igriv način predstavila življenje z multiplo sklerozo. Spoznali smo, zakaj imajo invalidi pripomočke za gibanje in svoja parkirna mesta. Obiskali sta nas tudi tiflopedagoginja Mateja Maljevac in specialna pedagoginja Nina Škrab, ki sta nam predstavili svoje delo s slepimi in slabovidnimi oz. z gluhimi in naglušnimi otroki. Naučili smo se napisati svoja imena v brajici, se preizkusili v slepem poligonu, se naučili kretati abecedo in pesmico ter še marsikaj zanimivega. Vsem gostjam se najlepše zahvaljujemo za dragocene izkušnje.

Dostopnost