Skoči na glavno vsebino

Spoznavanje poklicev v skupini Ovčke, 3. del

Našemu povabilu za predstavitev poklica se je odzvala tudi mama Neja, mama Anija in mama Lidija.

Na deževni ponedeljek smo se odpravili v frizerski salon Beautique – butično lepotilnico, kjer nas je pričakala mama Neja, ki je po poklicu frizerka. Otrokom je ponudila v vpogled v različne pripomočke (ravnalec las, kodralnik, fen, škarje, sponke, elastike, posodo za mešanje barv…), ki jih uporabljajo frizerji. Nato je vsakemu otroku naredila barvne pramene, ki se ob prvem umivanju las tudi sperejo. Deklice so si v sosednjem prostoru ogledale tudi paleto barvnih lakov za nohte.

V našo igralnico je prišla tudi mama Anija, ki je po poklicu vzgojiteljica. Pripravila nam je zabavno igro in likovno dejavnost (barvanje pikapolonic), na koncu smo še ob spremljavi kitare zapeli nekaj pesmic.

V sredo, ko je bilo napovedano lepo in toplo vreme smo se odpravili v lekarno blizu trgovine Kik. Tam nas je čakala mama Lidija, ki je po poklicu farmacevtka. Ogledali smo si laboratorij, kjer mešajo kreme, dostavo zdravil in se na koncu okrepčali z multivitaminskim sokom ter piškoti.

Vsem staršem se za njihov trud in čas najlepše zahvaljujemo.

Dostopnost