Skoči na glavno vsebino

BILO JE NEKOČ….

Otroke iz skupine Sovice, Lisičke in Piščančki je takoj po prvomajskih praznikih obiskal prav poseben gospod. V vrtec je iz Barke, pa ne tiste na morju, kot se je tudi sam pošalil prišel Darjo, ki nam je predstavil pletenje košar. Otroci so ga z zanimanjem opazovali kako je prinašal košare različnih velikosti in oblik. Sprva smo se naučili kako nastane ogrodje za košaro, dno košare, deščice in ročaj. S seboj je prinesel prav posebno orodje in leskovo palico iz katere je izdelal lesene trakove za pletenje. Ko je bil ves material pripravljen je Darjo s svojimi spretnimi prsti in veliko srčnostjo spletel košaro kot bi mignil. Imeli smo se zelo lepo in komaj smo čakali, da spletemo tudi svoje košarice pa ne lesene, saj smo še premajhni za delo z velikim orodjem. Hvala Darjotu, da nam je predstavil tako posebno obrt, ki je ni moč videti vsak dan.

Dostopnost