Skoči na glavno vsebino

OBISK GASILCEV

V skupini Ovčke se je predstavitev poklicev zaključila.

V začetku aprila smo obiskali banko Intesa Sanpaolo, kjer je zaposlena mama Maja. Vodja enote g. Marija Čeč nam je razkazala prostore in delo bančnih uslužbencev. Otroci so si pobliže pogledali denar in kartice. Na koncu nas je vodja enote presenetila z darilom. Otroci so v dar dobili majice s kratkimi rokavi.

V petek, 19. maja, ko je bilo napovedano lepo vreme smo se odpravili proti gimnaziji. Tam so nas že čakali gasilci. Pridružili sta se nam še dve starejši skupini in ena mlajša. Gasilci so nam pripravili gasilsko vozilo, opremo in pripomočke. Naučili so nas kako se razvije gasilska cev, katere priključke vse potrebujejo, da je cev pripravljena za gašenje ter se tudi sami preizkusili v gašenju požara.

Staršem se za njihov trud in čas najlepše zahvaljujemo.

Dostopnost