Skoči na glavno vsebino

KOLESARJA NA OBISKU

Priprave  na kolesarsko dirko po Sloveniji so se pričele tudi v našem vrtcu. Obiskal nas je profesionalni kolesar Robi Jenko, ki nam je predstavil cestno kolesarstvo. Za dobre rezultate je poleg kvalitetnega kolesa potrebna tudi dobra oprema.  Ali ste vedeli, da je celo od izbire nogavic odvisno, ali bo kolesar hitrejši ali ne? Pokukali smo lahko tudi v kombi, ki spremlja kolesarje na dirki, in Robiju obljubili, da pridemo 16.6.2023 okoli 13h navijat za naše športnike. V petek pa smo na pumptracku srečali kolesarja Marka Primca, ki se v prostem času ukvarja z gorskim kolesarjenjem. Otroci so ugotovili, da se njegova kolesa in oprema precej razlikujejo od Robijevih. Najbolj zabavno se jim je zdelo, ko so čelade lahko preizkusili tudi sami. Obema kolesarjema se lepo zahvaljujemo za njun čas in jima želimo veliko športnih užitkov.

Dostopnost