Skoči na glavno vsebino

TAČJA OLIMPIJADA

Konec meseca maja je bilo v našem vrtcu spet veselo in živahno, saj so k nam prišli kar 4 terapevtski pari iz društva Tačke pomagačke. Otroci iz skupine sovice in njihovi starši so se s pomočjo zemljevida podali na pot do petih postaj, kjer so izvajali najrazličnejše dejavnosti. Psički Lori so pomagali poiskati zakopane kosti in skrite priboljške, Mimi pa so popeljali skozi živi tunel. Pri psički Šani se je raztresla torba, zato so ji otroci pomagali poiskati vse raztresene pripomočke za nego. Vsak pripomoček so tudi uporabili in za nagrado Šani v roke skrili priboljšek, ta pa ga je mogla poiskati. S Fancy so sestavljali sestavljanko, a ni bilo tako preprosto. Za vsak košček so se morali zelo potruditi, saj so ga dobili šele takrat ko so našli skrito sličico tačke. Nato so košček prenesli čez poligon in sestavljanka je bila s pomočjo staršev hitro sestavljena. Na zadnji postaji so otroke in njihove starše pričakale prav posebne gostje Tačje olimpijade. Veterinarki Jana in Katja iz veterinarske ambulante Vetris ter njuni pasji pomočnici, so otrokom prikazale pregled psa pri veterinarju. Otroci so lahko s stetoskopom poslušali bitje srca in dihanje ter veterinarkama postavili kopico vprašanj o negi psička in delu veterinarja. Na vsaki od postaj so za opravljeno nalogo prejeli štampijko.

Imeli smo se zelo lepo in komaj čakamo, da druženje drugo leto ponovimo 🙂

Dostopnost