Skoči na glavno vsebino

TEDEN OTROKA PRI NAJMLAJŠIH

Ob tednu otroka so se mlajše skupine odločile, da pripravimo skupne dejavnosti za vse naše malčke. Tako smo se v ponedeljek odpravili v gozdiček, kjer smo spoznavali drevesa, listje in drugo naravo ter si nabrali naravnih materialov za v igralnice. Otroci so z veseljem raziskovali novo okolje. V torek je na obisk prišla teta Jesen in se nam predstavila skozi lutkovno predstavo Živalski direndaj. Na koncu nas je teta Jesen z Lisičko razveselila s sladkimi rozinami. Sredo smo preživeli gibalno, saj smo si pripravili skupni poligon v telovadnici, skozi katerega smo naredili tudi skupni ustvarjalni izdelek jesenskega drevesa, ki je na ogled na rdečem vhodu jasli. V četrtek smo si iz nabranih gozdnih materialov ter nekaterih drugih pripravili čutno pot, po kateri so se otroci bosi sprehodili, tipali materiale ter jih spoznavali. Za zaključek tedna smo si pripravili kompot. Otroci so po svojih zmožnostih sodelovali pri rezanju jabolk, nato pa smo kompot skuhali za vse skupine in se z njim posladkali ob sadni malici.

Dostopnost