Skoči na glavno vsebino

Namenitev dela dohodnine vrtcu

Spoštovani starši,

V letu 2022 je vrtec ustanovil Sklad Vrtca Jožefe Maslo, ki je namenjen financiranju dejavnosti, ki niso del obveznega programa in zajemajo nadstandardne storitve in opremo, pomenijo pa možnost za boljše in kvalitetnejše vzgojno-izobraževalno delo ter pomoči socialno ogroženim otrokom.

Letos lahko prvič Skladu Vrtca Jožefe Maslo Ilirska Bistrica podarite 0,3 % dohodnine.

0,3 % dohodnine lahko skladu našega vrtca podari prav vsak prebivalec Slovenije, ki prejema kakršenkoli osebni prejemek (npr. plača, socialno nadomestilo…) ne glede na to ali dohodnino doplača ali dobi vračilo. Donacija dela dohodnine ne vpliva na višino vašega vračila ali doplačila dohodnine, kar pomeni, da z namenitvijo donacije od dohodnine niste v ničemer prikrajšani, ta znesek gre drugače avtomatično v proračun Republike Slovenije. 0,3 % dohodnine lahko skladu vrtca podarite zelo enostavno z nekaj hitrimi kliki oz. izpolnitvijo obrazca, če pa ste del dohodnine že namenili drugi organizaciji, lahko sedaj vašo izbiro tudi spremenite (kot veljavna šteje zadnja vloga, ki jo oddate).
Del dohodnine nam lahko namenite na naslednje preproste načine:

  1. možnost: zahtevo za namenitev dela dohodnine lahko oddate do 31. 12. 2023 elektronsko preko E-davkov (davčna številka Vrtca Jožefe Maslo: 38671492).
  2. možnost: Obrazec za namenitev dela dohodnine lahko oddate tudi osebno ali po pošti pri pristojnem finančnem uradu. Prilagamo obrazec, v katerega vpišete svoje podatke in ga do 30. decembra oddate oz. pošljete na vašo izpostavo finančnega urada ( Obrazec prilagamo).
  3. možnost: Izpolnjen obrazec lahko oddate pri vzgojiteljici vašega otroka ali v tajništvo do 15. 12. 2023, mi pa ga bomo pravočasno dostavili na pristojni davčni urad.

Z veliko hvaležnostjo vas prijazno pozdravljamo.

Vodstvo vrtca

Dostopnost