Skoči na glavno vsebino

Moj otrok odrašča

V torek, 12. marca smo v našem vrtcu gostili sociologa in družinskega terapevta Radovana Radetića, ki je za starše pripravil predavanje z naslovom Moj otrok odrašča. Opozoril je na razliko med razvajenimi in živahnimi otroci, slednje je poimenoval kot ‘gamse’. Poudaril je prednosti teh otrok, ena od njih je dobra energetska opremljenost, opisal funkcioniranje njihovih možganov ter podal konkretne napotke za vzgojno delovanje staršev. Najbolj pomembno je, da starši delujejo mirno in jasno, poskušajo razumeti vedenje svojega otroka, težave s pozornostjo ali različne strahove, ki se porodijo v otroku. Skladno z otrokovo starostjo in zrelostjo se o tem pogovarjajo, po potrebi tudi poiščejo pomoč. Predavanja se je udeležilo lepo število staršev, ki so z zanimanjem poslušali in na koncu zastavili tudi nekaj vprašanj.

Dostopnost