SVETOVNI DAN USTNEGA ZDRAVJA

V vrtcu Jožefe Maslo so oddelki Veverice, Ovčke in Levčki obeležili svetovni dan ustnega zdravja. Obiskala jih je ga. Nataša Jenko, dipl.med. sestra, ki v oddelkih izvaja zobno preventivo. Tekom leta  je otroke naučila vse o zdravju in negi zob. Z njimi zvesto ščetka tudi Oli, njen zvesti spremljevalec, plišasti kuža. Ob svetovnem dnevu ustnega zdravja je predstavila poklic zobozdravnika in pripomočke ter materiale, s katerimi pregledujejo in zdravijo otroške zobke. Otroci so pobarvali in izdelali model čeljusti, izdelali zobni  mošnjiček za mlečne zobke in razvrščali zdravo/nezdravo prehrano. Skupaj z go. Natašo in Olijem so zaplesali ples Umij zobe in dobili čisto prave zobne ščetke, da bodo zobki vedno čisti.