Skoči na glavno vsebino

Vabljeni na ogled sooblikovane razstave Dotik Modrosti v Pavlovičevo galerijo

»Zrela estetska občutljivost v določeni starosti

preprosto ne pride na dan; razvija se ob srečevanju

z umetniškimi deli« (L. Tavčar)

V Vrtcu Jožefe Maslo Il. Bistrica smo v skupini Mravljice skozi projektno delo spoznali likovno umetnost. Ob načrtovanju in izvajanju dejavnosti Galerija v vrtcu sva vzgojiteljici izhajali iz otrok. Ugotavljali in iskali sva primerne rešitve, kako otrokom približati pravo umetniško delo. Pri tem sva spoznavali, da lahko vključiva lokalno okolje (Pavlovčevo galerijo) ter svoje predznanje koncepta Reggio Emilija in  s tem načinom dela navajava otroke na umetnost kot del kulture.

Veseli sva, da se je naša razstava otroških del dotaknila none Dragice Jaksetič in kuratorke Anamarije Stibilj Šajn, ki je o naši razstavi povedala naslednje: »Izdelki vrtčevih otrok so fascinantni. Figure, srčki, modrina … prevzeti in tudi jaz sem prevzeta.«

 Odzvali sva se povabilu k sooblikovanju razstave umetnice Lone Verlich z naslovom Dotik Modrosti v Pavlovičevi galeriji z otroškimi likovnimi deli, ki so nastala po poustvarjanju likovnih del umetnice.

Vabljeni k ogledu razstave v Pavlovičevo galerijo do 12.4.2024.

                                                                       Vzgojiteljici Sabina Skok in Marjanca Štemberger

Dostopnost