Skoči na glavno vsebino

Glasbena šola se predstavi

V mesecu aprilu smo otroci iz skupin Ježki, Pikapolonice in Veveričke obiskali glasbeno šolo v Ilirski Bistrici. Spoznali smo različna glasbila, ki so nam jih predstavili učenci in učitelji glasbene šole. V vsaki glasbeni sobi so nam predstavili drug instrument, nam zaigrali različne skladbe in odplesali del baletne predstave.
Za večino otrok je bilo to prvo srečanje z baletnimi koraki in tolikšnim številom glasbenih instrumentov. Ko je prostor napolnila glasba, ob kateri so lahkotno zaplesale baletne plesalke, so razigrani otroški glasovi v baletni sobi potihnili. Otroci so nepremično obsedeli in obnemeli, pravljično dogajanje v baletni sobi jih je popolnoma prevzelo. Prav vsi pa smo lahko tudi sami preizkusili prve korake baleta. Vsem v glasbeni šoli se zahvaljujemo za prijetno druženje.

Dostopnost