Skoči na glavno vsebino

Mednarodno sodelovanje eTwinning

eTwinning je skupnost evropskih šol in vtcev. Pedagoškim delavcem, ki delajo v šolah in vrtcih po Evropi, ponuja spletni portal, ki omogoča povezovanje, sodelovanje, izmenjavo izkušenj in še veliko več. eTwinning spodbuja sodelovanje evropskih šol in vrtcev s pomočjo informacijskih in komunikacijskih tehnologij (IKT). eTwinning ponuja tudi številne spletne priložnosti za brezplačen in kontinuiran poklicni razvoj učiteljev in vzgojiteljev. Centralno svetovalno službo eTwinning vodi European Schoolnet, mednarodno partnerstvo 34 evropskih ministrstev za izobraževanje, katerega namen je razvoj učenja za šole, vrtce, učitelje, vzgojitelje ter otroke po vsej Evropi. eTwinning na nacionalnih ravneh podpira tudi 38 nacionalnih svetovalnih služb. Pri eTwinningu je pomembno sodelovanje, povezovanje in izmenjava izkušenj z ostalimi partnerji (evropskimi državami). Mednarodno sodelovanje vrtcev pozitivno vpliva na spoštovanje različnih kultur, dialog med zaposlenimi in sodelovanje med oddelki ter zmožnost komuniciranja v tujem jeziku. Na eTwinning portalu sodeluje 631 vzgojiteljic iz vrtcev in med njimi je tudi naš vrtec ter vzgojiteljica Erika Iskra Tomažič.

Predstavitveni video:

Dostopnost