Likovna razstava Otroške sledi po mestu in Risba za prijatelja

Likovna vzgoja predšolskih otrok je pomemben segment pri njihovem celostnem razvoju. Njihova aktivnost na tem področju ima za otroke velik pomen, saj lahko z njo pri otrocih razvijamo različne sposobnosti. Tudi v našem vrtcu spodbujamo likovno vzgojo s preizkušanjem različnih likovnih tehnik, materialov in orodij. Nastale izdelke pa bomo kot tudi do sedaj razstavljali na različnih lokacijah po mestu (knjižnica, lekarna, ZD, Banka Koper, Dom starejših občanov). Projekt bo koordinirala strokovna delavka  Ana Benedetič.

Na pediatričnem oddelku Splošne bolnišnice Izola vsako leto v prazničnem decembrskem času zaposleni organiziramo božično novoletni bazar, ki se ga bomo že osmo leto zapored udeležile tudi strokovne delavke našega vrtca. Z izdelki bomo prispevale k zbiranju sredstev za nakup igrač, knjig in učnih pripomočkov, ki jih potrebujejo na pediatriji.

Tekom celotnega šolskega leta bodo otroci starejših skupin Veverice, Ovčke, Levčki, Muce, Krtki in Sovice pošiljali risbe in lepe želje otrokom, ki dneve preživljajo v bolnišnici. Projekt z naslovom Risba za prijatelja bo koordinirala Mojca Vičič.

IMG-20161221-WA0000