Skoči na glavno vsebino

Izobraževanja

KONFERENCE VZGOJITELJSKEGA ZBORA

Na konferencah vzgojiteljskega zbora sodelujejo vse strokovne delavke vrtca. Vsebine so organizacijske ali pedagoške narave.

  1. Uvodna konferenca (avgust)
  2. Konferenca mreženje za kakovost (november)
  3. Pripovedovanje zgodb
  4. Kavarna dobrih praks na področju krepitve otrokove samopodobe (pomlad)
  5. Zaključna konferenca (junij)

STROKOVNI AKTIVI

Strokovni aktivi bodo formirani po starostnih skupinah. Glavni temi aktivov bosta zdrava samopodoba in govorni razvoj. Poleg tega bodo aktivi načrtovali medoddelčno sodelovanje in se povezovali v skupnih projektih. Vodje aktivov so vzgojiteljice Tjaša Volk, Mojca Vičič, Špela Sojč, Sabina Skok in Cilka Gerželj.

STROKOVNI AKTIV ZA SPREMLJEVALKE OTROK S POSEBNIMI POTREBAMI

Vodji: Nina Škrab in Timea Jenko, članice: Ana Derenčin, Martina Sakelšek Čekada, Ana Šalamon in Urška Samsa.

ŠTUDIJSKA SREČANJA ZA STROKOVNE DELAVKE

Študijska srečanja so oblika izobraževanj v izvedbi Zavoda RS za šolstvo, ki imajo namen poglabljati strokovnoteoretična izhodišča in spremljati pedagoško prakso. Študijska srečanja bodo organizirana na daljavo in v živo. Obravnavale bodo Osnutek prenovljenega kurikuluma za vrtce in pomen igre.

IZOBRAŽEVANJA ZA STROKOVNE DELAVKE V VRTCU
  1. Strokovna ekskurzija (november).
  2. Zdrava samopodoba (oktober).
  3. Študijsko srečanje za strokovne delavke.
  4. Individualna izobraževanja po potrebah in zmožnostih vrtca.
ZUNANJA IZOBRAŽEVANJA

Strokovne delavke se bodo izobraževale po programih iz Kataloga stalnega strokovnega izobraževanja, ki ga objavi Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ali po drugih programih. Ravnateljica se bo udeležila posvetov, ki jih pripravlja Skupnost vrtcev, Šola za ravnatelje, pristojno ministrstvo ali Zavod RS za šolstvo. Ostali zaposleni se bodo udeležili usposabljanj z njihovih delovnih področij.

SAMOEVALVACIJSKI PROJEKT UGOTAVLJANJA IN ZAGOTAVLJANJA KAKOVOSTI

Vrtec se, pod vodstvom Skupine za samoevalvacijo in kakovost, vsako leto usmeri na izbrano področje delovanja, s ciljem ugotoviti trenutno stanje, vpeljati potrebne spremembe in izboljšave. Področja delovanja so različna: dobro počutje in razvoj otroka, kvaliteta bivanja, izobraževanje zaposlenih, klima in kultura ustanove, sodelovanje s starši, prepoznavnost vrtca v okolju, uvajanje pedagoških novosti in projektov, priprava dejavnosti ob posebnih priložnosti in podobno.

V letu 2024-2025 se bo Skupina za samoevalvacijo in kakovost usmerila v prednostno nalogo Mreženje vrtcev za kakovost: krepitev zdrave samopodobe in govornih zmožnosti. Skupino bodo sestavljale Anja Bembič, Polona Čeligoj, Timea Jenko, Nina Škrab in Ingrid Fatur. Ob koncu leta bo ravnateljica pripravila Samoevalvacijsko poročilo.

SKUPINA ZA PREHRANO

Vrtec ima pomembno vlogo pri skrbi za zdrav otrokov razvoj in za navajanje na zdravo prehrano. Pri organizaciji prehrane sledimo nacionalnim Smernicam zdravega prehranjevanja v vzgojno-izobraževalnih ustanovah. Pozorni smo, da je prehrana sestavljena iz vseh osnovnih skupin živil. Dnevno otrokom ponudimo dva glavna obroka, zajtrk in kosilo, ter dve zdravi malici, sestavljeni iz svežega sadja in mlečnih izdelkov. Otroke navajamo na različne okuse in vonje hrane ter na pitje zadostne količine tekočine. V šolski kuhinji na OŠ Antona Žnideršiča pripravljajo zajtrke, malice in kosila za vse otroke.

Skladno s Smernicami zdravega prehranjevanja, znotraj vrtca deluje Skupina za prehrano. Naloga skupine za prehrano je spremljati kakovost prehrane in odzive otrok nanjo ter uvajati nove predloge in izboljšave. Skupino vodi Anja Bembič, organizatorka prehrane. Sodelujejo Branka Kuret, vodja kuhinje. Organizatorka prehrane za vrtec: Polona Čeligoj. Strokovne delavke: Maja Porta, Milojka Jaksetič Rolih, Tereza Kresevič Ivančić ter Ingrid Fatur, ravnateljica. Večkrat letno se skupini pridruži Vera Frank, organizatorka prehrane iz Osnovne šole Antona Žnideršiča.

Dostopnost