Skoči na glavno vsebino

Z igro do prvih turističnih korakov

V šolskem letu 2017/2018 se je naš vrtec prvič vključil v projekt Z igro do prvih turističnih korakov, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije. Z igro do prvih turističnih korakov je turistični projekt, v okviru katerega otroci v vrtcih odkrivajo znamenitosti svojega kraja. Letošnja rdeča nit projekta za šolsko leto 2022/2023 je “ŠPORTNA DOŽIVETJA BOGATIJO MLADINSKI TURIZEM”. V okviru letošnje teme se bomo osredotočile na eno izmed velikega nabora športnih aktivnosti, ki jih lahko izvajamo v vrtcu. Sem spadajo: GORE (planinarjenje, pohodništvo, kolesarjenej…), REKE (raftanje, ribištvo, soteskanje…), JEZERA (čolnarjenje, plavanje, deskanje…), KRAŠKI SVET (raziskovanje, jamarstvo in popotništvo), MORJE (vrsta vodnih športov) in ZELENI ŠPORT (golf, tenis, balonarstvo, lov, jahanje…).

Ker sta šport in rekreacija pomemben segment turističnega sektorja se lahko pri izvajanju projekta osredotočimo na izboljšanje prepoznavnosti destinacije skozi športne aktivnosti namenjene razvoju mladinskega turizma. Bistveno je, da bodo otroci pri projektu aktivno sodelovali in raziskovali ter svoje delo predstavili širši javnosti. Projekt bo koordinirala Erika Iskra Tomažič. Sodelujejo še članice: Damijana Ličan, Mojca Vičič, Ana Lavrenčič, Petra Primc, Marjanca Štemberger, Anija Skrt, Tereza Kresević Ivančić, Ana Derenčin, Vesna Rutar Grubić, Tina Lavrić, Martina Sakelšek Čekada, Cilka Gerželj in Doris Blokar.  

Dostopnost