Skoči na glavno vsebino

Brez vode ni življenja!

Naše telo je sestavljeno iz 65 % vode, kar je osnova našemu zdravju, počutju in življenju. Naravna čista voda postaja čedalje težja dobrina, zato jo spoštujmo, varčujmo in varujmo, kjerkoli že smo. Voda pa je zanimiva tudi za raziskovanje. V skupini Čebelice so ob svetovnem dnevu voda izvajali poizkuse ter preko njih spoznavali različne lastnosti vode. Najprej so s tipanjem ugotavljali razliko med toplo in hladno vodo, nato pa preko okušanja odkrivali še njen okus. Spoznavali so tudi kako se meša z drugimi tekočinami. Vodo so zmešali z malinovcem v eni posodi in z detergentom v drugi posodi. V obe posodi so pihali in opazovali kako se voda z detergentom spremeni v milne mehurčke, malinovec pa vodo obarva v rdeče. Spoznavali so tudi različna agregatna stanja vode. V eni posodi so bile igrače v tekoči vodi, v drugi pa so bile zamrznjene v led. Otroci so iz obeh posod poskušali vzeti igrače. Vendar jim iz ledu ni uspelo, dokler se ta ni stopil. Na koncu so še opazovali sledi vode na risalnem listu in te sledi primerjali s sledjo tempera barve. Ob poizkusih so otroci neizmerno uživali. Čeprav svoja opažanja še ne znajo verbalno izraziti, so se preko različnih čutil veliko naučili in na ta način veliko doživeli. 

voda

Dostopnost