Skoči na glavno vsebino

Otroci pomagajo otrokom

Temeljna načela Rdečega križa so: humanost, nepristranskost, nevtralnost, neodvisnost,  prostovoljnost, enotnost in univerzalnost.

V vrtcu Jožefe Maslo Ilirska Bistrica so otroci pod vodstvom Sabine Skok in Ane Lavrenčič v novembru pripravili mesec dobrodelnosti. V sklopu tega projekta je potekala humanitarna akcija »Za otroke v stiski«, kjer smo zbirali igrače, šolske potrebščine, sladkarije, oblačila in drugo za obdarovanje otrok v decembru. Otroci so izdelovali  novoletne okraske za obdaritev starejših občanov in spoznavali poslanstvo prostovoljcev Rdečega križa preko pogovora. Strokovne delavke vrtca so pripravile unikatne izdelke za otroški bazar, ki se bo odvijal na pediatričnem oddelku Splošne bolnišnice Izola.

Tako vsi skupaj upamo, da bomo v decembru polepšali praznične dni vsem otrokom iz socialno šibkejših družin, bolnim otrokom in starejšim.

IMG_6131

Dostopnost