Skoči na glavno vsebino

V svetu dinozavrov

V skupini Muce so otroci s prinašanjem različnih knjig, postavljanjem vprašanj pokazali veliko vedoželjnost nad dinozavri. Tako smo pričeli z raziskovanjem. Otroci so povedali svoje predstave, domneve na to  temo. Nato smo skupaj izvedli različne dejavnosti. Pričeli smo z obiskom vrtčeve knjižnice. Poiskali smo različne slikanice, enciklopedije, si jih ogledovali ter tako spoznavali nove podatke. Ogledali smo si kratke filmčke, da smo si lažje predstavljali, kako je bilo v dobi dinozavrov, kako so se izvali, kako so se prehranjevali, kakšni so bili, kdaj so živeli… Delali smo odlitke PVC dinozavrov v das maso, razvrščali smo jih , šteli. Na obisk smo povabili mamo biologinjo, ki nam je na nazoren način predstavila še nekatera za nas nova spoznanja. Postali smo paleontologi, ki smo v mivki iskali PVC dinozavre. Naredili smo tudi eksperiment vulkan ter tako ponazorili enega od možnih vzrokov za izumrtje dinozavrov. Skratka spoznali smo življenje dinozavrov ter svet v katerem so živeli.

Dostopnost