Skoči na glavno vsebino

Tabor na igrišču

Tudi letos smo v treh skupinah šolsko leto kronali s taborjenjem. Nekaj več kot 40 otrok je dva dni preživelo v naravi, sami, brez staršev, samo z vzgojiteljicami. Pogumni taborniki so si izdelali rutke in z njimi preživeli to nepozabno dogodivščino. Raziskovali so bližnji gozd, nabirali drva za ogenj, postavili čisto pravi taborni ogenj in si na njem pripravili večerjo. Ooo, kakšne dobrote so se pekle nad žerjavico. Hrenovke, penice in pečene banane s čokolado, v eni skupini pa tudi slastni muffini. Po nočnem pohodu s svetilkami smo si zaželeli še lahko noč in pogumno zasmrčali pod platnenimi strehami. Zjutraj so dvignili zastavo, pozajtrkovali in se odpravili na lov za zakladom. Škratje so ga dobro skrili, vendar so ga otroci s skupnimi močmi vseeno našli. Lepo so se imeli in mlajše skupine že čakajo naslednje leto, ko se zopet odpravijo na tabor, najstarejši pa bodo v šolskih klopeh že pravi »mački« bivanja v naravi.

Dostopnost