Skoči na glavno vsebino

Simboza Giba v srednjih oddelkih

Tudi v oddelkih Pingvini, Želve in Mravljice smo se v tednu med 14. in 21. oktobrom 2019 priključili projektu Simbioza Giba 2019, ki že šesto leto zapored povezuje vse generacije od -9 mesecev do 100+ po celi Sloveniji. Projekt združuje ideje medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in telesne vadbe, preko katerih ozavešča ter promovira zdravo in aktivno življenje za vse generacije v vseh življenjskih obdobjih.

Oddelek Mravljic se je udeležil vadbe z dijaki 1. letnika Gimnazije Ilirska Bistrica pod mentorstvom profesorice športne vzgoje Mojce Habič. Po končani vadbi so otroci dobili posebna priznanja in se v spremstvu srednješolcev odpravili do šole. Kjer so se otroci posladkali s priboljškom, si ogledali prostore šole ter si v računalniški učilnici ogledali krajšo risanko. Konec tedna pa smo v goste povabili še stare starše in se skupaj odpravili na pohod na Hrib svobode, kjer smo se poigrali s padalom, potekli in zapeli. V vrtcu smo sklenili naše druženje s plesom in z majhno pozornostjo za vse udeležence.

Dostopnost