Skoči na glavno vsebino

V dobi gradov

V skupini Veveričke smo po obisku grada Prem imeli še zelo veliko vprašanj. Doživetje obiska gradu je bilo zelo močno. Na pobudo otrok smo tako s pomočjo literature ter grajskih posnetkov spoznali marsikaj, in sicer, kdo je živel v gradovih, iz katerega materiala so jih gradili, kdo jih je gradil. Preizkusili smo se v igri vlog v gradu iz kartona, ki smo si ga sami izdelali. Ponosni smo bili tudi na ščit, saj si je vsak otrok zamislil svoj motiv. Naslikali smo grad, si naredili vsak svojo lanterno. Seveda pa ni šlo brez viteškega turnirja in grajskega plesa.

Ob koncu projekta smo pogledali, kako smo o življenju na gradu razmišljali ob začetku projekta. Naše domneve smo potrdili, oziroma zavrgli. Vsak od otrok je tudi povedal, kaj mu je bilo od vseh dejavnostih najlepše.  Izdelali smo tudi pano z našimi fotografijami in izdelki. Vsak dan smo pred počitkom prebrali zgodbico iz zbirke Najlepše čarobne pravljice.

Skupaj smo tako v dobi gradov spoznali marsikaj novega, zanimivega…

Dostopnost