Skoči na glavno vsebino

Voda

V skupini Veveričke so mesec marec posvetili vodi. Spoznali in ogledali smo si pomen vode za življenje, različne oblike vode, sodelovali so pri poizkusih z vodo (agregatna stanja vode, vodni krog, filtracija vode, zakaj sta sladka in slana voda sprti?), poslušali so naravoslovne zgodbe o vodnih kapljicah. Dežne skladbe so slikali s prsti ob instrumentalni skladbi Dež. Vsak je izdelal pihanko svoje kapljice. Naredili smo si tudi vodno čutno pot ter tako spoznali, kaj je »knajpanje«.

Prav posebno doživetje je bil obisk in ogled vodarne. Za organizacijo ogleda se lepo zahvaljujemo očetu deklice Nicole. Gospod Stojan Jagodnik pa nas je tako popeljal od izvira do spoznanja, kaj je potrebno narediti v vodarni, da pitna voda pride do naših domov.

Polni pričakovanja, radovednosti smo ob zaključku projekta obiskali Krajinski park Sečoveljske soline. Otroci so bili nad izletom navdušeni. Všeč jim je bilo, da:

 • so se peljali z avtobusom
 • jih je vodila vodička
 • smo videli ptice-galebe, čaplje, race
 • smo spoznali živali, ki živijo v solinah-ribo solinarko, raka solinarja
 • smo videli bazenčke
 • smo poskusili sol, rastlino členkar, ki je bila zares slana
 • smo videli tudi umazano sol, ki jo uporabljajo za ceste
 • so nam pokazali filmček, kako pridobijo sol
 • smo »probali« zdravilno blato, ki so se z njim namazali, če jih je kaj bolelo
 • smo videli solinarja kako pripravlja bazenček
 • so nam pokazali orodje solinarjev, lesene vagone
 • so nas peljali v muzej in nam pokazali različne vrste soli
 • smo videli morje…

Nazadnje smo izdelali še maketo iz odpadnega materiala. Prikazuje pot vode od izvira do morja.

Dostopnost