Skoči na glavno vsebino

Obisk Škocjanskih jam

V sklopu projekta Z igro do prvih turističnih korakov (“Tječe, tječe bistra uoda”) so otroci spoznavali in odkrivali bistriške izvire, potoke in reko Reko, ki je največja slovenska ponikalnica. Želeli so izvedeti, kje reka Reka ponikne, zato so se odpravili v Škocjanske jame. Vse tri skupine (Krtki, Sovice in Muce) so se tja odpeljale z avtobusom. Tam so se razdelile v dve skupini, kjer so se z vodniki sprehodile po varni turistični poti do Šmidlove dvorane. V Šmidlovi dvorani so ob raznolikih kapnikih videli reko Reko in kamnite ponvice (kraški pojav). Dvorana je s svojo lepoto in naravnimi čudesi očarala otroke in strokovne delavke. Ekskurzija je bila poučna, zanimiva in družabna. Za gostoljublje se zahvaljujejo osebju Parka Škocjanske jame.

Dostopnost