Skoči na glavno vsebino

ZDRAVJE IZ NARAVE – PRIPRAVA SIRUPA IZ SMREKOVIH VRŠIČKOV

V sklopu mreže gozdnih vrtcev in šol smo v skupino Polžki povabili gozdnega škrata, ki nam je prinesel smrekove vršičke. Skupaj smo pripravili naravni sirup iz mešanice smrekovih vršičkov in sladkorja. Otroci so pri tem aktivno sodelovali in raziskovali. Najprej so vršičke otipali, jih vonjali in dodajali v kozarec. Pri dejavnosti so se naučili strpnosti, saj so morali počakati na vrsto, ko so lahko vršičke dodali v kozarec. Hkrati so krepili finomotorične spretnosti, ko so vršičke prijemali. Otrokom je bila dejavnost zelo zanimiva, saj so bili vsi aktivno vključeni. Skupaj z otroki bomo opazovali, kaj se bo dogajalo z mešanico, ki smo jo postavili na sonce pred igralnico.

Dobro je, da otroke že od malih nog učimo poskrbeti za svoje zdravje.

Dostopnost