Skoči na glavno vsebino

PEKA ATOMSKEGA KOLAČA

Skupini Srnice in Veveričke so v sredo, 26. 10. 2022 izvedle prvo skupno dejavnost v tem šolskem letu. Ker so domače kleti polne sočnih jabolk smo se odločili, da si pripravimo  pecivo iz jabolk. Našli smo ga v kuharici iz leta 1956.

Vabimo vas, da si tudi vi pripravite to slastno in enostavno pecivo.

Sestavine za manjši pekač:

Potrebuješ:

1 jogurtov lonček sladkorja

1 jogurtov lonček belega zdroba

1 jogurtov lonček navadne bele moke

1 pecilni prašek

1 jogurtov lonček mleka

Ščepec soli

2 jajci

1 kg jabolk

10 dag masla

Nekaj žlic slivove marmelade

Priprava:

Jabolka zribaj. Pekač pokrij s peki papirjem.

V skledi zmešaj vse suhe sestavine in polovico »mase« stresi enakomerno po dnu pekača. S polovico zribanih jabolk prekrij maso. Nato postopek ponovi – zopet potresi preostalo suho maso in jo prekrij z jabolki. Me plasti dodaj slivovo marmelado.

V lončku zmešaj mleko in jajca ter tekočino prelij po jabolkih.

Maslo zreži na manjše koščke in ga razporedi po jabolkih.

Peči na 180*C prb. 45 minut oz. do zlato rjave barve.

DOBER TEK! 😊

Dostopnost