Skoči na glavno vsebino

Predstavitev poklicev v skupini Ovčke, 2. del

V skupini Ovčke še kar naprej spoznavamo poklice. Sedaj so otroci pobliže spoznali trenerja nogometa, peka in prodajalko. K nam je na obisk v vrtec prišel trener nogometa, mi pa smo obiskali pekarno Mlinotest.

Očka Tadej nam je predstavil poklic trenerja nogometa. V vrtčevski telovadnici nam je pripravil nogometni poligon, kjer so si otroci krepili hitrost in koordinacijo. S seboj je prinesel športne rekvizite (žoge, stožce in kapice). Otroci so se razgibali, zabavali ter se po koncu treninga posladkali z “energijsko tablico”.

Na deževen dan smo se odpravili do pekarne Mlinotest, kjer sta nas pričakala mama (Metka) in očka (Milodrag). Očka Milodrag je po poklicu pek, mama Metka pa prodajalka. Otroci so se preizkusili v gnetenju testa in pletenju kit (kruh pletenka). Poleg pekarne so si ogledali tudi prodajalno kruha. Na koncu smo se posladkali s krofom in sokom.

Vsem staršem se za njihov trud in čas najlepše zahvaljujemo.

Dostopnost