Skoči na glavno vsebino

KULTURNA DEDIŠČINA V PIŠČANČKIH

V oddelku Piščančki smo se v letošnjem vrtčevem letu pobliže srečali s kulturno dediščino, in sicer s pletarstvom in košarami. Izhodišče naše tematike je bila košara za poberijo, ki smo jo spoznali v pustnem času. Od takrat smo preko različnih dejavnosti spoznavali izbrano tematiko: prebirali smo pravljice, kjer se pojavi motiv košare, si ogledovali različne košare na fotografijah, poimenovali dele košare, listali literaturo na izbrano tematiko (npr. Otip narave), obiskali sejem in Ribničana, ki nam je predstavil košare, si ogledali predstavitev pletenja košar g. Darja z Barke, izdelovali košare iz naravnega materiala, iz slanega testa in pripravili razstavo velikonočnih košar. Najraje pa smo se z njimi igrali, jih šteli in postavljali po prostoru. Za konec smo k sodelovanju povabili še starše, ki so skupaj z otroki izdelali unikatne košare iz različnih materialov.

Našo dejavnost zaključujemo z razstavo v Knjižnici Makse Samsa, kjer si lahko ogledate slikovni prikaz izvedenih dejavnosti ter košare, ki so jih izdelali otroci in starši.

Hvala vsem za sodelovanje in vabljeni k ogledu.

Dostopnost