Skoči na glavno vsebino

Teden otroka v skupinah starejših oddelkov

Med 2. in 5. oktobrom je bilo v skupinah Veveričke, Ovčke in Levčki zelo pestro. V ponedeljek so gostili rod Snežniških Ruševcev, ki so jim predstavili taborništvo in različne dejavnosti tabornikov. V torek so preživeli lep, aktiven in zabaven dopoldan s starimi starši, strici, tetami in drugimi spremljevalci. V sredo so se z avtobusom odpeljali na ekskurzijo v center Dina Pivka, kjer so preko delavnice in ogleda centra spoznavali značilnosti risa, medveda in volka. Najbolj pa jih je navdušil vlak, ki jih je peljal iz Pivke nazaj v Ilirsko Bistrico. Na tem mestu se zahvaljujejo Slovenskim Železnicam za donacijo brezplačnih vozovnic. V četrtek jih je obiskal g. Zlatko Jenko, ki jim je prijazno predstavil svoj hobi – ribolov. Otroke je navdušil s svojo opremo in zanimivo ribiško palico (igračo), ki z magnetom lovi ribe iz spužve. Igračo jim je prijazno podaril. V petek so dan začeli v večnamenskem prostoru, kjer so skupaj zaplesali Račke, Macareno in na Golici. Nato so krožili po dejavnostih v igralnicah. V igralnici Veveričke so lovili ribe, v igralnici Ovčke so delali odtise risa, volka in medveda ter se igrali z živalicami, v igralnici Levčki pa so iz kock in odpadnega materiala gradili tabor. V celotnem tednu so doživeli veliko novega in se tudi veliko novega naučili.

Dostopnost