Skoči na glavno vsebino

Obeležitev svetovnih dni v mesecu oktobru

V oddelkih Veverice, Ovčke in Levčki so se odločili, da bodo v letošnjem šolskem letu obeleževali različne svetovne dneve. V mesecu oktobru so obeležili tri, in sicer: dan pošte, dan hoje in dan hrane. V ponedeljek 9. oktobra, ob dnevu pošte, so v vrtcu napisali pisma, ki so jih odnesli na pošto Ilirska Bistrica, jih tam oddali ter si ogledali, kako poteka delo na pošti.

V petek 13. oktobra so se ob dnevu hoje odpravili na planinski izlet v deželo Muce Copatarice, ki se nahaja nad vasjo Jasen. Ogledali so si njeno domovanje, žal pa Muce Copatarice ni bilo doma, ker je bila na obisku pri Botri lisici… Gibanje na svežem zraku jih je  je okrepilo in in v vrtec so se vrnili polni domišljijskih vtisov.

V ponedeljek 16. oktobra pa so ob dnevu hrane v vrtec povabili go. Natašo Jenko iz zdravstvenega doma Ilirska Bistrica, s katero so ugotavljali katera hrana je bolj zdrava in katero hrano moramo uživati bolj poredko. Z vzgojiteljicami so si pripravili tudi pogrinjek in sadni napitek.

Dostopnost