Skoči na glavno vsebino

PLANINSKO-RAZISKOVALNI IZLET

Skupine 4-5letnih otrok, Krtki, Muce in Sovice, smo se z avtobusom odpeljali na planinsko-raziskovalni izlet na Mašun. Razdelili smo se v tri skupine ter v družbi gozdnih vodičev raziskovali Mašunsko gozdno pot. Med potjo smo reševali uganke, videli čisto pravi medvedji brlog, pobliže spoznali volka, iz Anine skale videli Snežnik, preizkusili smo drevesni telefon, tipno spoznavali razliko med listavci ter iglavci, videli smo prav posebno bukev…

Ogledali smo si tudi razstavo »Velike zveri in njihovi gozdovi« v  Gozdni hiši. Videli smo medveda in volka, spoznali tudi risa ter ostale gozdne živali. Ogledali smo si življenje medveda, volka in risa v različnih letnih časih. Pri tem so nam bile v pomoč interaktivne tablice. Tudi slišali smo čisto pravo oglašanje medveda, volka in risa.

Tako smo se polni novih vtisov, spoznanj ter doživetij vrnili nazaj v vrtec.

Dostopnost