Skoči na glavno vsebino

Prejemanje položnice preko elektronskega naslova

Spoštovani starši!

V času vedno večjega brezpapirnega poslovanja vam ponujamo možnost brezplačnega pošiljanja položnic na elektronske naslove (Pravilnik o standardih in pogojih izmenjave el. računov prek enotne vstopne in izstopne točke pri Upravi RS za javna plačila Uradni list RS, št. 9/11, 109/12, 75/14, 94/14, 75/15 in 9/16).
Za tak način prejemanja položnic je potrebno podati pisno izjavo, nato pa potrditi e-sporočilo iz UJP-a (Upravo RS za javna plačila, v nadaljevanju UJP), saj vam položnice pošiljamo le preko UJP-a.

1. Najprej podate pisno izjavo, da želite prejemati položnice na svoj e-naslov. Vanjo vpišete svojo davčno številko in veljaven elektronski naslov. Po prejemu vaše pristopne izjave pošljemo podatke na UJP, nato vam:

2. UJP na vaš elektronski naslov pošlje dovoljenje za prejemanje položnic na e-naslov.

3. Z vašo potrditvijo e-sporočila iz UJP-a dobi vrtec dovoljenje, da se položnice lahko začnejo pošiljati po e-pošti.
Nujno je, da po prejemu sporočila od UJP-a na vaš elektronski naslov le-tega potrdite.

Položnic tako ne boste več prejemali preko klasične pošte, ampak jih boste prejemali izključno na e-naslov. Naročilo e-položnice velja za ves čas vključitve vašega otroka oz. do preklica in ga ni potrebno podaljševati vsako leto znova. V primeru spremembe vašega e-naslova morate ponovno izpolniti obrazec.

Dostopnost