Skoči na glavno vsebino

Galerija v vrtcu

 V skupini Mravljice smo nestrpno čakali prihod umetnice Lone Verlich. Skupaj z njo smo spoznavali likovna dela, si ogledali prave umetnije, spoznavali postopek ustvarjanja ter likovne pripomočke, ki jih umetnica uporablja pri ustvarjanju. Skozi pogovor nam je odgovorila na vsa  vprašanja, ki so se nam porajala pri ogledu razstave Modrina modrosti. Po ogledu posnetka likovnega ustvarjanja smo ugotovili, da umetnica uporablja zlate lističe in nanaša servete, ki na sliki prikazujejo simbole. Za konec smo si ogledali in poslušali pesem Ona, ki je nastala za omenjeno razstavo. Ta izkušnja nam bo ostala v nepozabnem spominu, saj smo skupaj doživeli pravo umetnost.

Za organizacijo izvedbe dejavnosti se zahvaljujemo noni Dragici Jaksetič. Umetnici Loni Verlich pa iz srca hvala, da si je vzela čas za naše otroke pri raziskovanju umetnosti.

Dostopnost